Sporák La Nordica Rosa 4.0

Tip
Neohodnoceno
Značka: La Nordica
55 910 Kč 46 207 Kč bez DPH
Na objednávku

Kvalitní litinový sporák s proskleným ohništěm, smaltovanou troubou na pečení,velkou litinovou plotnou na vařen a krásným kachlovým obkladem dostupným ve dvou barevných variantách. Je velice oblíbený zejména mezi chataři a chalupáři. Na topení lze využít dřevo nebo dřevěné brikety.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Kachlový obklad sporáku
 • Více barevných variant
 • Litinová varná plotna
 • Vysoká účinnost 87,1 %
 • Chromovaný rám kolem plotny
 • Pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • Celo-litinové topeniště, plotna a dvířka
 • Smaltovaná trouba o objemu 41 litrů
 • Integrovaný teploměr pečící trouby
 • Ohřívací nebo sušící prostor pod troubou
 • Integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • Přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení

Kachlový obklad dodává sporáku krásný vzhled a slouží jako solitérní doplněk interiéru. Barevné varianty sporáku jsou: pergamena a bordó. Konstrukce topeniště je masivní celolitinová a veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Veškerá dvířka jsou také z masivní litiny.

Pečící trouba má objem 41 litrů a je oboustranně smaltovaná, takže povrch je odolný proti propálení a taky se snadno udržuje. Pro rychlou a přesnou kontrolu teploty je ve dvířkách trouby integrovaný teploměr - pohodlné pečení je zaručeno.Prostor pod troubou může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů, případně jako úložný prostor na plechy a rošty.

Varná plotna z litiny je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch. Pod roštem je snadno odnímatelný popelník. Ve spodní části je šuplík na dřevo nebo na uložení příslušenství ke sporáku.

Vývod pro napojení kouřovodu je napravo a může být nahoru nebo dozadu. Kachlové boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří místo a brání možnosti popálení při dotyku. Kolem dokola celé plotny je elegantní chromované madlo, které sporák zdobí a zároveň se dá využít pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 3,0 kW do 10,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva. V ceně sporáku není započítán chromovaný rošt do trouby, který ale doporučujeme přikoupit pro ještě lepší využití sporáku. Ke sporáku je také možné přiobjednat kamnovec, což je nerezová nádoba pro ohřev vody.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kachlové sporáky
Hmotnost: 178 kg
Výška: 860 mm
Šířka: 890 mm
Hloubka (vč.ovládacích prvků): 642 mm
Barva: Bordó, Pergamena
Trouba: ano
Rozměry trouby (v x š x h): 300x330x410 mm
Způsob vytápění: teplovzdušné
Povolené palivo: dřevo, ekobrikety
Max.délka polen: 35 cm
Účinnost: 78,9 %
Nominální výkon: 6,5 kW
Spotřeba paliva při nominálním výkonu: 1,9 kg/hod
Vytápěcí schopnost: 60-200m3
Rozsah výkonu: 3 - 10 kW
Ø kouřovodu: 150 mm
Vzdálenost od země do středu zadního vývodu kouřovodu: 725 mm