Jaká je historie tohoto vynálezu a jak to všechno vlastně funguje?

Big Green Egg má za sebou celkem dlouhou historii, protože se používalo už před více než 3000 let v jihovýchodní Asii jako tradiční pec na dřevo.. samozřejmě v té době se nejmenovalo Big Green Egg, ale kamado, poněvadž si ho osvojili a používali Japonci a "kamado" v překladu znamená krb nebo pec. V Japonsku jej objevili začátkem minulého století američtí vojáci a odvezli si pár exemplářů domů jako suvenýr. V USA, ve státě Georgia, bylo nadále toto zařízení zdokonalováno a inovováno pomocí moderních technologií a znalostí. Dokonce i NASA přispěla svojí troškou do mlýna, poněvadž revoluční technologie keramiky pochází právě z jejich dílny. A tak se se vylíhlo v roce 1974 velké zelené vejce, alias Big Green Egg.

Pokud jednou ochutnáte dobře připravené jídlo z Big Green Egg, tak budete pravděpodobně stejně jako my přesvědčení o tom, že vaše venkovní kuchyně bez tohoto zeleného šišoidu už nemůže být ani den. A je to pravda. I když nezastíráme, že to chce trochu praxe a cviku, a nasbírat pár grifů, protože z vlastní zkušenosti - když vaří někdo, kdo to umí, zdá se vám všechno snadné. Ale to jen a pouze do okamžiku, kdy se ocitnete před vejcem sami v pozici zelenáče a nedovedete si vzpomenout ani na to, jakou že teplotu musíte dosáhnout, aby váš steak nebyl jako hovězí podrážka...

Vysoce kvalitní keramika s dvouvrstvou glazurou zajišťuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům a extrémně vysoké izolační vlastnosti. Díky tomu je kamado velmi ekonomické z hlediska spalování dřevěného uhlí, odolné vůči extrémním venkovním teplotám a udržuje stabilní teplotu uvnitř. Je to právě teplota a proudění horkého vzduchu, co z vejce dělá takový zázrak - a kupodivu teplota se dá celkem přesně regulovat. Cirkulace vzduchu zase umožní pokrmy touto teplotou rovnoměrně připravit. Výsledek je křehký a lahodný, až je vám líto, že už víc prostě nesníte.

Dokonalá kombinace konstrukce, výrobního procesu a jedinečné keramiky dává Big Green Egg delší životnost než je tomu u srovnatelných pecí. Bez ohledu na četnost použití zůstává kvalita produktu 100% zaručena!